Duży dom parterowy

Poznaj atuty domów parterowych i zrealizuj marzenia o komfortowej przestrzeni!

Artykuł partnera.

Domy parterowe wyróżniają się efektowną formą bryły, elegancją, przemyślaną przestrzenią oraz komfortem, co przyciąga wielu Inwestorów do wyboru właśnie takich projektów. Estetykę niskich brył podkreślają szerokie przeszklenia, które zapewniają świetne doświetlenie wnętrz oraz ich harmonijne połączenie ze strefą ogrodu. Domy jednokondygnacyjne oferują także ciekawe możliwości aranżacyjne oraz klarowne wyodrębnienie stref funkcjonalnych. Uwadze tych, którzy myślą o budowie domu parterowego, polecamy projekty przedstawione w tym materiale.

Domy parterowe – harmonia funkcjonalności, wygody i wyjątkowego designu

Parterówki to domy, które dostarczają mieszkańcom maksymalny komfort użytkowania. Ich niewątpliwą zaletą jest brak konieczności pokonywania schodów oraz pełna wysokość pomieszczeń, co pozwala na swobodną aranżację przestrzeni. Takie projekty są często wybierane przez rodziny z dziećmi ze względu na bezpieczeństwo w użytkowaniu jednokondygnacyjnego wnętrza, łatwość dostępu do wszystkich pomieszczeń oraz płynne połączenie z tarasem i ogrodem. Odpowiednia kompozycja przeszkleń i właściwa lokalizacja budynku na działce z uwzględnieniem kierunków świata zapewnią mieszkańcom idealne nasłonecznienie wnętrz, co przyczyni się również do obniżenia kosztów ogrzewania.

Projekty domów z kolekcji parterówek Pracowni ARCHON+ zachwycają różnorodnością, atrakcyjnym wyglądem elewacji oraz praktycznymi rozwiązaniami przestrzennymi. W ofercie znajdują się także projekty z nowoczesnymi systemami takimi jak: wentylacja mechaniczna z rekuperacją oraz pompą ciepła.

Zobacz wybrane projekty domów parterowych!

Dom parterowy

Dom w renklodach 15 (G2E) OZE” to parterówka z garażem dwustanowiskowym, wyróżniająca się imponującą bryłą, której nowoczesność podkreśla estetyka elewacji. Połączenie jasnego tynku z klasyczną szarością i elementami drewna nadaje budynkowi wyjątkowy charakter. Czterospadowy dach w odcieniu antracytu doskonale harmonizuje z kolorystyką okien. Część dzienna to przemyślana przestrzeń z salonem, jadalnią przy oknie oraz kuchnią z półwyspem i miejscem na śniadanie. Dodatkowym atutem jest spiżarnia, a funkcjonalność parteru dopełnia łazienka z prysznicem. Duże przeszklenia, w tym narożne w kuchni oraz przesuwne w salonie, zapewniają świetliste wnętrza. Z salonu można przejść na taras osłonięty podcieniem. Wyraźnie wydzielona strefa nocna składa się z trzech pokoi, w tym jednego z garderobą i wyjściem na taras. Druga łazienka z pełnym wyposażeniem uzupełnia układ funkcjonalny domu. „Dom w renklodach 15 (G2E) OZE” to projekt domu parterowego, w którego standardzie przewidziano wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz pompę ciepła.

Dom parterowy

Dom w kosaćcach 9 (N)” jest uroczym budynkiem parterowym o intrygującej, nowocześnie wykończonej elewacji. Zestawienie grafitowego tynku z drewnianą okładziną nadaje bryle wyjątkowo atrakcyjny wygląd. Bezokapowy dach i wysokie przeszklenie ściany szczytowej podkreślają unikalność projektu, nawiązując do nowoczesnej stodoły. Zadaszony taras zachęca do spędzania czasu na zewnątrz i oferuje wiele możliwości aranżacyjnych. Część dzienna to przestronny salon, jadalnia przy dużym oknie oraz kuchnia z wyspą. Bezpośredni dostęp z kuchni na taras oraz spiżarnia to praktyczne rozwiązania, a otwarty strop do połaci dachu nad salonem i jadalnią podkreśla nowoczesny charakter domu. Strefa prywatna to trzy sypialnie, z czego dwie z wyjściem do ogrodu. Program użytkowy dopełniają dwie łazienki.

Dom parterowy

Dom w lonicerach 2 (G2)” – reprezentacyjny dom parterowy z obszernym, dwustanowiskowym garażem. Czterospadowy dach w odcieniu antracytu idealnie komponuje się z białym i szarym tynkiem oraz stolarką w podobnym kolorze. Wysunięcie garażu przed główną linię elewacji pozwoliło w praktyczny sposób osłonić strefę wejściową. Część dzienna to salon, jadalnia z szerokim widokiem na ogród oraz kuchnia z wyspą i spiżarnią. Kominek dodaje wnętrzu ciepła i przytulnego klimatu. W głębi domu znajduje się strefa nocna: cztery sypialnie, w tym dwie z wyjściem na taras, który stanowi wymarzone miejsce letniego wypoczynku. Przesłonę nad nim tworzy nowoczesna pergola. Układ funkcjonalny domu wzbogacają: garderoba przy sypialni głównej, dwie łazienki oraz pralnia z niezależnym wyjściem na zewnątrz.

Więcej informacji o projektach można znaleźć na archon.pl